Poslední natáčení

Posledni nataceni

Poslední natáčení je za námi! O víkendu jsme se sešli v prostorách firmy Devoteam, a pustili se do nejspíš posledního stavění green screenu, nastavování světel a kamer. Předtím, než v neděli odpoledne padla poslední klapka jsme natočili chybějící záběry a přetočili některé scény, se kterými režisérka nebyla úplně spokojená. Zde si můžete přečíst hlášení nejménovaného člena natáčecího týmu...

 

Po sobotním ranním nástupu, se hlavní směna můstku pustila do konstrukce natáčecí základny. Karel přitom zjistil, že při žehlení kolmo připevněné zelené látky se v oblasti působnosti zemské gravitace vyskytují nepříjemné jevy - z otevřeného uzávěru žehličky vytéká voda. Zapsáno do lodního deníku. Ponaučení pro příště: žehlit ve stavu beztíže.


Po nástupu se hlavní směna pustila do stavby světel a green screenuProblémy s žehlením zeleného pozadí = z žehličky teče voda, když je vzhůru nohama!Režisérka ukazuje budoucím členům posádky, jak sesprávně stojí za bezpečnostním panelem

 

 

 

 

Režisérka rozhodla, že je mimo jiné nutné dotočit takzvané "čudlíkovací scény". Tyto scény jsou velmi náročné: člen posádky musí stát soustředěně u konzole a odborně mačkat imaginární tlačítka na zeleném panelu. Nesmí být přiliš rychlý, aby pak v postprodukci nemuseli grafici vytvářet blikající změti tlačítek, ale ani přiliš pomalý, aby divák neusnul před odklepnutím Enteru. Naši bezpečnostní důstojníci se úkolu ujali odpovědně a ťukali do panelu tou správnou rychlostí. 

Bezpečáci jsou vždy připraveni mačkat rychle čudlíky, i na zeleném panelu

Póza, kterou zaujme každý bezpečák při výkřiku: Pozor, vyletí ptáček!

Bezpečnostní důstojník Hallgair Skar (Flash)

 Nový plakát zdobí vchod do natáčecího studia (Flashovi kanceláře)

 

 

 

 

 

Válka Federace s Klingony způsobila přerušení zásobování. Nižší důstojníci se tak museli smířit s botami replikovanými v univerzální velikosti 45. Ukázalo se, že někteří díky tomuto nedostatku konečně přišli na to, co udělat s tištěnými verzemi svých méně oblíbených holokomiksů: 

Jak se řeší, když ve Flotile dojdou boty se správnou velikostí?

Inženýr Celik (Sokar) se snaží opravit rozbitou konzoli a nezničit si přitom záda

Kapitán si včera v simulátoru pouštěla holoromán Kill Bill.

 Emisary (MontyJack)

 

 

 

 

 

Na natáčení se přišli podívat i dva vzácní hosté: Jakub Červinka (Červ) a Markétka Bělinová (Flashová). Vulkánka SIntel Tirin usoudila, že kapitán Talisa Ren by na ně měla udělat ten nejlepší dojem a na pomoc si vzala vyspělou techniku 21. stoleti. Kapitán z toho nadšená nebyla a prohlásila, že žehlit problémy tímto způsobem vůbec není logické. Po analýze pomocí paddu musela Sintel Tirin s názorem kapitána pouze souhlasit.

Kamera, zvuk, klapka, vše připraveno k akci

Na natáčení se přišla podívat i Markétka (vpravo dole) a docela se jí tam líbilo.

 

 

 

 

Jak se na Vulkánu žehlí problémy...

Vulkánka Sintel Tirin (Invi)

 

 

 

 

 

 

Mezitím v hangáru probíhala oprava neznámého přístroje. 

OPS Markéta Navrátilová (Zana)Poručíci kalibrují zelené panely

 Lidé před i za kamerou

 

 

 

 

 

Oprava byla úspěšná a posádka na oslavu uspořádala malý koncert i s karaoke. Kapitán se ukázala jako velmi talentovaný zpěvák. Poblíž sedící posluchači odpřísáhli, že slyšeli jak si do rytmu pobrukuje i její symbiont. Lodní sensory to však nepotvrdily a budeme proto muset využít jiné příležitosti k ověření tohoto tvrzení.

Koncert na palubě USS Avatar: Zpěv - Xyll, Flétna - Invi

 

 

 

 

 

Star Trek and related marks are trademarks of CBS Studios Inc. No infringment is intended by using or showing Star Trek related stuff on this page. This site is non-comercialy made by fans for fans.